KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15407372
*
nr 1540 7372
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Barn. Signerad Braun, Akvarell. Bladets mått: 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2023
kl 20:59:01
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04
*
Akvarell
nr 1540 7372
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Barn. Signerad Braun, Akvarell. Bladets mått: 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2023 |
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barn vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04



